01.jpg 02.jpg 03.jpg

O Nas


'Konie, dumne konie
Zasłuchane w szumy traw.
Lekkie i swobodne,
Jak na czystym niebie ptak'

(Krzysztof Dzikowski - 'Wschód słońca w stadninie koni')

Tymi słowami kultowej piosenki, której tekst trafił do światowej antologii wierszy o koniach, zapraszamy serdecznie do naszej stadniny polskich koni czystej krwi arabskiej. Stworzyliśmy ja w roku 2012, od początku odnosząc liczne sukcesy na pokazach krajowych i zagranicznych. Od grudnia 2016 roku znalazła ona docelowe miejsce w Dąbrówce oddalonej 4 km od centrum Kazimierza Dolnego. Tę lokalizację wybraliśmy ze względu na unikalne walory architektoniczno-krajobrazowe miasta i okolicy. Kazimierz nad Wisłą to pomnik historii, nazywany perłą polskiego renesansu, miasto królewskie znane w XVI wieku jako jeden z większych w Polsce ośrodków handlu. Jego specyficzna, kameralna atmosfera, słynne kafejki, restauracje i pensjonaty oraz malownicze krajobrazy otaczających miasto wzgórz, dolin i wąwozów lessowych przyciągają rzesze turystów polskich i zagranicznych.

Aby oddać piękno kazimierskiej architektury, zachowaliśmy w naszej stadninie ducha budowli starych mistrzów. Pragnęliśmy połączyć klimat polskiego dworku, w którym tradycja hodowli koni znana była od stuleci, z wyjątkowymi pejzażami tej okolicy. Mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć i zrealizowaliśmy nasze marzenia.

Wszystkich, którzy podzielają naszą pasję - miłość do koni, pięknych krajobrazów oraz ducha historii z radością gościnnie, po staropolsku przywitamy w naszej stadninie!

Agata i Piotr Parysowie.